تولید سفره یکبار مصرف پلاستینو

تولید سفره یکبار مصرف پلاستینو، برای ما ایرانی‌ها که به صرف وعده‌های غذایی در کنار یکدیگر عادت داریم، از محصولات مصرفی و پرکاربرد است. جهت صرفه جویی در زمان و آب مصرفی بابت شستشوی سفره دائم، استفاده از این نوع سفره در موقعیت‌های مختلف بسیار رایج شده است. ضمن اینکه کاربرد آن از نظر رعایت اصول بهداشت هم اهمیت زیادی دارد.

تنوع محصولات این سفره‌ها در سال‌های اخیر و تولید محصولاتی با درجات کیفی متفاوت باعث شده تا کاربران از حق انتخاب بالاتری نسبت به اوایل پیدایش این نوع تولیدات بهره‌مند باشند.

امروزه محصولات یکبار مصرف سفره شامل انواع سفره رولی, سفره مجلسی, سفره کاغذی از استقبال مردم برخوردار است و در مجالس جمعی و گردش‌گاه‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوشتار تلاش بر آن است تا مراحل تولید این محصول و روند تولید نمونه‌های باکیفیت این نوع سفره را به کاربران عزیز معرفی نماییم. هم‌چنین با هم سری به کارخانه تولیدی این نوع سفره زده و با مراحل تولید آن و تجهیزات مورد نیاز در این پروسه آشنا ‌شویم.

با تولید سفره یکبار مصرف پلاستینو بیشتر آشنا شوید

 • •با مسیر تولید سفره یکبار مصرف آشنا شویم!
 • •این سفره‌ها چه کاربردهایی دارند؟
 • •از مواد مصرفی در تولید سفره‌های یکبار مصرف چه می‌دانیم؟
 • •تجهیزات کاربردی در تولید محصولات یکبار مصرف سفره را بشناسیم

سفره‌های یکبار مصرف و صرفه جویی در زمان!

دوران ما به‌درستی عصر سرعت نامیده شده است. زمان ارزشمندترین موجودی ماست که قدر و ارزش آن با هیچ چیز دیگر قابل قیاس نیست. بر این اساس هر آنچه که به ما در حفظ و صرفه‌جویی زمان کمک کند، برایمان ارزشمند است.

از طرفی در فرهنگ ایرانی صرف غذا به‌صورت دسته‌جمعی و در حالی‌که دورتادور سفره گرد آمده‌ایم ارزش زیادی دارد. اما زمانی که جمع‌آوری سفره و شستشوی آن از ما می‌گیرد این کار را دشوار و بسیاری را از پهن و جمع کردن آن منصرف می‌کند.

استفاده از لوازم و ظروف یکبار مصرف که نیازی به شستشوی مجدد و محلی برای نگهداری ندارند یکی از این راه‌هاست. حذف مراحل جمع‌آوری، شستشو و جاگیری لوازم در این نوع وسایل کمک زیادی به این کار می‌کند. کاربرد سفره‌های یکبار مصرف هم که این روزها بسیار باب شده یکی از همین موارد است. همه این دلایل دست به دست ‌هم داده و کاربرد این نوع سفره را در برنامه زندگی بسیاری از مردم قرار داده است.

سفره‌های یکبار مصرف و ده‌ها نوع کاربرد!

برخی از کاربردهای این نوع سفره‌ها به عبارت زیر است:

 • • دانشجویان، کارمندان، افراد شاغل و همه افرادی که مایلند در زمان صرف غذا و کارهای حاشیه آن تاحدامکان صرفه‌جویی کنند استفاده از این نوع سفره را به انواع دائمی ترجیح می‌دهند.
 • • افراد خانه‌دار از این نوع سفره در جشن‌ها و مراسمی با تعداد زیاد مهمان استفاده فراوانی می‌کنند. زیرا پس از مصرف نیازی به جمع‌آوری و شستشوی طاقت‌فرسا ندارد.
 • • کاربرد سفره یکبار مصرف در پیک‌نیک و سفرهای کوتاه بسیار متداول است. در چنین شرایطی استفاده از مواد یکبار مصرف از نظر بهداشتی نیز کاربردی‌تر است.
 • • رستورانها و مراکز پرجمعیت که نیاز به تعویض سرویس به دفعات دارند از این نوع سفره استقبال خوبی می‌کنند.
 • • کارخانجات و مراکزی که صرف غذا به‌طور دستهجمعی در آنها صرف می‌شود این نوع سفره کاربرد زیادی دارد.

۳ دلیل افزایش مصرف سفره یکبار مصرف پلاستینو

با وجود تمام آنچه در مورد استفاده از سفره‌های یکبار مصرف گفتیم، بدون وجود کیفیت استقبالی از این محصولات وجود نخواهد داشت!

اما برای کالایی با مصرف موقت و به‌عبارتی یکبار مصرف چه عواملی از نظر کیفی قابل طرح و ارزشمند است؟

برای پاسخ به این پرسش، لازم است از انتظارات کاربران این تولیدات آگاهی داشته باشیم.

در ادامه مطلب به مواردی می‌پردازیم که کیفیت این نوع سفره را تضمین و باعث اقبال بیشتر کاربران به آن می‌شود:

  • • بهداشتی بودن متریال مصرفی: اغلب استفاده کنندگان این محصول، رعایت بهداشت را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل کاربرد آن مطرح می‌کنند. استفاده از مواد پلاستیکی برای ساخت سفره از این نظر اهمیت زیادی داشته و کوچکترین آلودگی می‌تواند تاثیرات منفی زیادی بر این تولیدات داشته باشد.

کاربرد مواد درجه یک و دستاول از این نظر اهمیت دارد که ما را بابت نبود آلودگی‌های باکتریایی آسوده‌خاطر می‌کند. متاسفانه در سال‌های اخیر در برخی موارد افراد سودجو با ترکیب مواد پلاستیکی مستعمل اقدم به تولید ظروف و سفره نموده و از این طریق آلودگی ناشی از این مواد را به منازل و سفره غذا انتقال داده‌اند. هم‌چنین بالا بردن کربن مصرفی در ساخت ماده اصلی سازنده این نوع سفره‌ها به پایین آمدن کیفیت و ایجاد مضراتی در آن منتهی می‌شود.

  • • تنوع و زیبایی طرح و رنگ: زیبایی سفره و شیک و مجلسی بودن آن، تاثیر زیادی در بالا بردن سطح پذیرایی دارد. این مورد به‌ویژه در پذیرایی جمعی و دورهمی‌ها، مجالسی که با صرف وعده یا میان‌وعده‌های غذایی و هر موردی که با استفاده از این نوع سفره‌ها همراه باشد بسیار تاثیرگذار است. وجود طرح‌های مختلف با رنگ‌های همه‌پسند و چاپ اعلا بر روی سفره یکبار مصرف باعث می‌شود تا افراد با هر نوع سلیقه بتوانند نمونه مورد نظر خود را از بین انواع موجود انتخاب و خریداری نمایند.
  • • استفاده از رنگ‌های مجاز و استاندارد: رنگ سفره یکبار مصرف، نه‌تنها از نظر زیبایی اهمیت دارد، بلکه لازم است به‌لحاظ بهداشتی نیز از استانداردهای کیفی بهره‌مند باشد.
  • • این محصول یکبارمصرف به‌دلیل تماس نزدیک و مستقیمی که با مواد غذایی مصرفی دارد با حساسیت بالایی از نظر رعایت اصول بهداشتی تهیه می‌شود.

علاوه بر ظاهر نامناسب این مورد، احتمال ورود این رنگ‌ها به غذا و ایجاد مسمومیت نیز وجود دارد که می‌تواند به سلامتی افراد آسیب می‌زند. این مشکل به‌ویژه در مجاورت با نان گرم و ترکیب رنگ با بخار آن روی داده و به انتقال مرکب رنگ‌ها و ترکیب آن با ماده غذایی منجر می‌شود. ترکیباتی که به‌دلیل وجود آرسنیک به‌طور جدی سلامتی افراد را به خطر می‌اندازند.

تولید سفره یکبار مصرف پلاستینو

پرفراژ و اهمیت آن در سفره یکبار مصرف

یکی از مراحل مهم در تولید سفره یکبار مصرف، پرفراژ کردن آن است. استفاده از نوار طویل این نوع سفره با انجام پرفراژ آسان‌تر شده و جداسازی بخشی از کل سفره بنا به نیز و مورد استفاده با وجود پرفراژ به‌راحتی امکان‌پذیر می‌گردد. دستگاه مخصوص این کار ایجاد خط‌چین یا پرفراژ بر روی سفره، آن را رول کرده و آماده بسته‌بندی می‌نماید. با این کار نوار سفره در فواصل مشخص و برنامه‌ریزی شده قابل جداسازی می‌گردد.

بسته‌بندی، آخرین مرحله از یک تولید موفق!

پس از گذراندن همه این مراحل، نیاز به یک بسته‌بندی مناسب و برازنده است تا محصول را به‌دست مصرف کننده برساند. آن هم به شکل سالم و بهداشتی که مانع از رسیدن انواع میکروب و باکتری به آن شود. ضمن اینکه مشخصات کالا نیز بر روی این بسته‌بندی درج بوده و انتخاب مدل دلخواه را برای مشتریان در هنگام خرید آسان می‌کند.

از تفاوت انواع سفره یکبار مصرف بیشتر بدانیم

این تولیدات در انواع کاغذی، رولی و مجلسی تهیه می‌شوند که هر یک موارد استفاده متفاوتی نیز دارند. سفره مجلسی چنان که از نامش برمی‌آید، برای مجالس رسمی‌تر بوده و از این رو، با چاپ بهتر و چندرنگ و ضخامت بیشتر عرضه می‌شود. سفره‌های یکبار مصرف کاغذی از دوام کمتر برخوردار بوده و قابلیت حفظ آب را ندارند. مدل‌های رولی که بیشترین مصارف را دارد، طرح و رنگ متوسط و جنس همه‌پسند با بیشترین استقبال از طرف مردم روبرو هستند.

کلام پایانی

سفره یکبارمصرف پلاستینو در انواع مختلف سفره کاغذی، سفره رولی و سفره مجلسی، کاربردهای فراوانی برای کسانی دارد که مایلند در زمان مقدمات صرف غذا و برچیدن سفره صرفه‌جویی کنند. شرکت پلاستینو انواع این سفره‌ها را در بهترین کیفیت و با قیمت مناسب تولید و عرضه می‌کند. شما می‌توانید محصولات متنوع این شرکت را در سایت پلاستینو ببینید.